Pozvánka na oslavu 40. výročí založení mateřské školy Bellova 2

Vedení a zaměstnanci školy srdečně zvou všechny, kteří mají ve vzpomínkách mateřskou školu na ulici Bellova, na oslavu 40. výročí založení školy. Setkání se bude konat v prostorách školy a na zahradě školy dne 21. 9. 2022 od 17:00 hodin.

Směřování a rozvoj školy ovlivnila řada ředitelek a učitelek, asistentek, provozních pracovnic i kuchařek. Každý svým dílem přispěl a přispívá k vytvoření laskavého a podnětného prostředí.

Od založení školy uplyne 40 let. V životě lidském je to dlouhá doba. Děti dětí, které navštěvovaly školu v jejích počátcích, už mají děti a za chvílí bude navštěvovat školu již třetí generace. Do zdí školy je vepsán nejeden příběh, vyprávějící o ztracené panence, kamarádském setkání, oslavě, besídce nebo jen o otevřené náruči a utřených slzách, když něco bolí. Bylo zde uvařeno bezpočet obědů a namazáno bezpočet svačinek, které pomáhaly dětem růst a sílit. Z písku na pískovišti byly postaveny stavby, které možná někdy předurčily, kým nebo čím bude malý stavitel v budoucnu. Stromy na zahradě vyrostly a zmohutněly, u jejich kořenů si ale děti pořád hraji a prožívají své příběhy plné fantazie. Některé vzpomínky jsou zachyceny v kronice, některé jsou zapomenuty.

Výročí a oslavy jsou krásnou připomínkou smysluplného plynutí času. Přijďte se tedy podělit o vaše vzpomínky a společně si užít setkání, které pro Vás připravujeme.

Těšíme se na Vás!

Jindra Wojtková
ředitelka školy